23 Niedziela Zwykła 08. 09. 2024 r.

7 września 2024, godz.2244
  1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się zatem o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Pragnę przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej oraz do Bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.
  3. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz modlić się o pokój na całym świecie szczególnie w Ukrainie. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu wieczornej Mszy Świętej.
  4. W piątek, wypada 13 września, a więc nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz.  18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej, oraz podanie intencji Mszy Świętej Różę Różańcową p. Józefy Łuszczyk.
  5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża. W tym dniu przypada nasza doroczna Uroczystość Odpustowa, która zostaje przesunięta na najbliższą Niedzielę tak, aby jak największa liczba naszych parafian i gości mogła wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Jakuba Bartczaka – wikariusza parafii w Sulistrowiczkach, zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę o godz.  13.00. Intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za całą naszą parafię, modlitwa dziękczynna za tegoroczne zbiory (żniwa) i za pracę wszystkich rolników naszej parafii oraz w int. mieszkańców, którzy przygotowywali w tym roku ołtarz Bożego Ciała i wieniec dożynkowy, z ul. Akacjowej, Długiej, Jarzębinowej, Jaśminowej, Klonowej, Na Zaciszu, Sosnowej, Sportowej i Świerkowej.
  6. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w posprzątaniu terenu i obejścia wokół naszego Kościoła przed uroczystością Odpustową. Sprzątanie odbędzie się w sobotę od godz.  9.00.
  7. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w piątek od godz.  16.30 do godz. 17.30.
  8. W piątek, 20 września, będzie miała miejsce Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Wyjazd na pielgrzymkę o godz. 12.00. Program jest następujący: o 16.45 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, o 18.30 – Msza Święta w Bazylice, o 20.15 – Modlitwa różańcowa w Bazylice, o 21.00 – Apel Jasnogórski, o 22.00 – wyjazd z Częstochowy. Koszt 80 złotych, zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Piotr Wirchniański. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz Gość Niedzielny Historia, a na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  11. Składam serdeczne życzenia dla świętujących w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny, jubileusze.