20 Niedziela Zwykła 18. 08. 2024 r.

17 sierpnia 2024, godz.2129
  1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć Niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie. Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Bernarda z Clairvaux, Środa: Św. Piusa X Papieża, Czwartek: N. M. Panny Królowej, Sobota: Św. Bartłomieja Apostoła.
  4. W piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  5. OSP Kostomłoty, GOK Kostomłoty, Sołtys oraz Rada Sołecka naszej miejscowości zapraszają w najbliższą sobotę o godz. 10.30 na boisko szkolne w Kostomłotach, gdzie odbędą się zawody strażackie. Spotkanie to będzie połączone z piknikiem rodzinnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spotkania.
  6. Wspólnota rodzin Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zaprasza do wspólnego wyjazdu (pielgrzymki) do Winowa (koło Opola). Wyjazd będzie miał miejsce 31 sierpnia (sobota) z przystanku autobusowego w Kostomłotach o godz. 7.30. Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapisy u opiekunów kapliczek: Marzeny Kruźlak, Eweliny Dulęby, Katarzyny Ordon, Elżbiety Cegiełka.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dariusz Rostkowski, zam. Wichrów i Kryspina Szewczyk, zam. Środa Śląska – zapowiedź druga.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny, jubileusze. Wszystkim korzystającym z wakacji i urlopów, życzę bezpiecznego i radosnego wypoczynku.