19 Niedziela Zwykła 11. 08. 2024 r.

10 sierpnia 2024, godz.2123
  1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Czwartek: Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny, Sobota: Św. Jacka
  3. Trwa miesiąc sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Pani. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu.
  4. W najbliższy wtorek wypada 13 sierpnia, a więc kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej oraz podanie intencji Różę Różańcową p. Liliany Krycińskiej. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominam, że jest to Święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte będą sprawowane w tym dniu tak jak w każdą Niedzielę wakacyjną, a więc: godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dariusz Rostkowski, zam. Wichrów i Kryspina Szewczyk, Środa Śląska – zapowiedź pierwsza.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny, jubileusze. Wszystkim korzystającym z wakacji i urlopów, życzę bezpiecznego i radosnego wypoczynku.