16 Niedziela Zwykła 21. 07. 2024 r.

20 lipca 2024, godz.2159
  1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Święto Św. Marii Magdaleny, Wtorek: Św. Brygidy, Środa: Św. Kingi, Czwartek: św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, Piątek: Św. Anny i Joachima, rodziców N.M. Panny.
  3. W Niedzielę za tydzień, 28 lipca, na terenie naszej parafii w godzinach porannych będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Gdyby ktoś chciał wesprzeć swoimi ofiarami przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, to dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Msza Święta polowa zostanie odprawiona na boisku wiejskim w Zabłociu o godz: 8.00
  4. Za tydzień w Niedzielę z racji przypadającego w czwartek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy Świętej o godz:  12.00   pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dawid Ożga, zam. Zabłoto i Adrianna Wojciechowska, Przement – zapowiedź druga.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny, jubileusze. Wszystkim korzystającym z wakacji i urlopów, życzę bezpiecznego i radosnego wypoczynku.